ECOMM – why you should come
Language:     en | cz | de | fr | it
ECOMM website allinx feedback subscribe unsubscribe fullscreen news archive
share on facebook
Milí čtenáři,
touto souhrnnou informací bychom Vás rádi motivovali k návštěvě 17. Evropské konference k managementu mobility, která otevírá své brány 29. května 2013.

Jak může management mobility udělat udržitelnou dopravu součástí každodenního života – to bude hlavním tématem konference, které je shrnuto do motta: chytré volby vyžadují snadný přístup.

Organizátoři z platformy EPOMM a města Gävle udělali vše proto, aby předložili vynikající program.

 

 

Gävle jako hostitelské město připravuje hned několik novinek

The congress centre in Gävle

  • Speciální akce „Seznam se se Švédy“ sekce, kde se seznámíte s 20 švédskými organizacemi formou „škatule hýbejte se“, „ rychlého rande“ a „přestávky na kávu“.
  • Mládež bude organizovat speciální akci, která bude překvapením.
  • Na plenárních zasedáních budou publikum i přednášející využívat elektronický hlasovací systém – bude tak možné rychlé hlasování a odpovědi na otázky se zobrazí během několika sekund.
  • Konferenční centrum má skvělé zázemí a nachází se v krásném prostředí městského centrálního parku s výhledem na řeku.

 

 

Hlavní řečníci na téma „sharing“ a z Evropských institucí

2011 we had "rendez-vous toulousain"

Hlavním přednášejícím bude Ronald Haverman, průkopník bikesharingu, carsharingu a peer-to-peer carsharingu a jejich chytré kombinace s ostatními dopravními módy. Bude vyprávět o současném vývoji v Nizozemí, kde je sharing na vzestupu..
Evropské instituce jsou reprezentovány Vincentem Berrutto, vedoucím oddělení programu Intelligent Energy Europe (IEE) - který podporuje desítky evropských projektů zaměřených na management mobility a Markem Majorem z DG MOVE, oddělení „Čistá doprava a udržitelná městská mobilita“, které rozvíjí tento typ politik a podporuje spousty projektů souvisejících s managementem mobility.
Moderátorem konference bude Christer Ljungberg, jeden z průkopníků MM ve Švédku – bude propojovat řečníky mezi sebou navzájem i s publikem.

 

 

Široké spektrum úzce zaměřených sekcí

Impression ECOMM 2012

Tradiční semináře budou přeměněny na úzce zaměřené sekce, ze 134 přihlášených prací bylo vybráno 59 a včleněno do 4 Pecha Kucha a 17 interaktivních sekcí.
  • Udržitelné plány městské mobility – tři hlavní projekty EU (QUEST, ADVANCE and EcoMobilitySHIFT) budou diskutovány v této sekci, kde budou hosty také hlavní řečníci z DG MOVE a IEE. Kromě toho zde EcoMobilitySHIFT zahájí svůj systém posuzování. Dále se na této konferenci objeví také projekt ENDURANCE, který přímo zde bude mít svůj zahajovací meeting - všichni partneři ze všech 25 zemí se ho zúčastní.
  • Výzkum: 3 sekce jsou zaměřeny na výzkumné metody MM a další 2 na ekonomické přínosy managementu mobility.
  • IT: 2 sekce budou zaměřeny na vývoj nových informačních technologií a gamifikaci.
  • Sdílení (sharing): 3 sekce jsou zaměřeny na sdílení – aut, kol a veřejného prostoru – všichni účastníci budou dokonale informováni hlavním řečníkem.
  • Vzestup cyklistiky: 4 sekce budou zaměřeny na to, jak může jízda na kole být součástí našeho každodenního života a jak to změní město.
  • Propojování napříč oblastmi: 6 různých sekcí bude zaměřeno na vztah mezi managementem mobility a souvisejícími tématy: zdraví, územní plánování, práce na silnici, nákladní doprava a zásobování, e-mobilita a politické impulsy.

 

 

Na ECOMM se dostanete jednoduše

Gävle je velmi dobře dostupné, je to jen 1 hodina a 5 minut vlakem ze stockholmského letiště (Arlanda), a vlakové nádraží je hned vedle centra města.
Dorazíte do krásného pozdního jara, kdy dny mají 20 hodin, to je ten nejlepší čas na návštěvu Švédska.

Pozor: Za základní účastnický poplatek se můžete přihlásit jen do 7 duben 2013, poté ceny vzrostou téměř o 100 euro! Doporučujeme Vám se zaregistrovat a zamluvit hotel co nejdříve!

Registrujte se na tomto odkazu.
Program ke stáhnutí je k dispozici zde.
Tipy na hotely a mapy najdete zde.

 

ECOMM website allinx feedback subscribe unsubscribe fullscreen news archive